Elektronické výsledky

Elektronické výsledky laboratorních vyšetření jsou doplňkem k výsledkům papírovým, které jsou žadatelům o vyšetření standardně doručovány.

Služba zasílání elektronických výsledků je poskytována zákazníkům zdarma.

Formát výsledků

Nabízíme dva základní formáty výsledků:

  • XML (Datový standard MZČR - DaSta v aktuální verzi) - formát určený pro import laboratorních výsledků do ambulantního nebo nemocničního systému.
  • PDF - formát určený pro zobrazení a tisk výsledku.

Pro import laboratorních výsledků do ambulantního systému (Medicus, PCDoktor apod.) je nutné mít aktivován modul pro komunikaci s laboratoří. U většiny systémů je tento modul nabízen jako zvlášť hrazená služba, proto nemusí být vždy aktivní.

Přenos souborů s výsledky

Vzhledem k citlivé povaze přenášených dat je k přenosu souborů používán výhradně systém navržený speciálně pro přenos zdravotnické dokumentace - jedná se o systém MISE.

Jak postupovat v případě zájmu o elektronické výsledky - jednoduše se obraťte na našeho obchodního zástupce, případně přímo na IT oddělení - kontaktní osoba ing. Petr Junaštík (email: petr.junastik[zavináč]citylab.cz, telefon: 775 757 811).

Komunikace elektronických výsledků případně i elektronických žádanek mezi naší laboratoří a nemocničními a jinými většími zdravotnickými zařízeními je řešena individuálně v závislosti na specifických požadavcích.

Další možnost přístupu k výsledkům

Zájemcům ze strany našich klintů dále nabízíme přístup k online aplikaci, kde je možné vyhledat případně vytisknout výsledky všech vyšetření - aplikace CityWEB.